Crvena zvezda je prvi polufinalista ovogodišnjeg Kupa Radivoj Korać

CRVENA ZVEZDA MTS – SPD RADNIČKI 103:59 (28:13, 29:11, 24:22, 22:13)

Košarkaši Crvene zvezde mts ubedljivo su savladali kragujevački SPD Radnički u prvom četvrtfinalu završnog turnira Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać u niškom „Čairu“.

Crveno-beli su otvorili meč sa 11 poena Markovića, od čega tri trojke, Holins je dodao dva za uvodnih 13:3. Velika razlika u kvalitetu bila je evidentna od prvog minuta, ali su se Kragujevčani hrabro držali iako je Zvezda brzo došla do dvocifrenog viška. Na kraju prve deonice već je bilo 28:13. poluvreme se završilo rezultatom 57:24.

Ništa se nije promenilo ni u trećoj četvrtini, Zvezda je dominirala u svakom segmentu igre, držala preko 30 poena prednosti. Utakmica je završena rezultatom 103:59.

IZJAVE (koje prenosi Košarkaški savez Srbije)

Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde mts

– Ono što smo želeli, to smo i uradili. Sada ostaje da se pripremimo za polufinale.

Upitan da li je Zvezda prvi favorit Kupa, Radonjić je odgovorio:

– Kao što sam rekao i pre nego što sam došli ovde, fokus je bio da pre svega uradimo ono što smo planirali pre turnira, a bili smo fokusirani na prvog protivnika. Uspeli smo da uradimo to što smo hteli, sada idemo da se pripremimo za sledeći meč i polufinale. To je to i ništa više od toga. Zahvalio bih se navijačima na podršci, bilo je večeras baš prijatno za nas. Siguran sam da će i u polufinalu biti dobra atmosfera.

Stefan Marković, plejmejker Crvene zvezde mts

– Hteo bih da čestitam Radničkom na učešću na turniru. Prvi korak smo završili, predstoje još dva. Fokusirani smo na završetak ovog takmičenja. Spremićemo se za onog ko dođe, ali mi gledamo naše ciljeve, ono zbog čega smo mi došli i to je to.